مقالات

پارتیشن

پارتیشن

پارتیشن چیست؟

پارتیشن

پارتیشن

پارتیشن به معنای جدا سازی و یا قسمت بندی است. با استفاده از پارتیشن بندی می توان فضای مورد استفاده را بهینه تر کرد. مثلاً فضای بزرگ را می توان به چند قسمت تقسیم نمود و عملکردی متفاوت با آن قسمت بخشی از پارتیشن بندی در انواع مکان ها اداری مسکونی غیرمسکونی هم می توان استفاده کرد با تفکیک فضا چند وسایل کاربردی طراحی و ایجاد می شود همین سیستم ها می توانند.

فضای خاص خود را داشته باشند سیستم جدا کننده های کاذب که به ان پارتیشن می گویند نوعی از تجهیزات تقسیم بندی فضا های داخلی هستند که با هدف منظم کردن محیط و پیش ‌بینی قابلیت جابجایی ساخته و طراحی شده اند.

کاربرد پارتیشن چیست؟

استفاده از پارتیشن های داخلی یک روش برای تقسیم بندی فضا های بزرگتر به فضای اختصاصی و کوچکتر است و قابل انعطاف پذیری کردن این محیط ها می باشد بدین صورت که در خانه هایی که دارای پلان های بازار یکپارچه هستند بدون استفاده از دیوار های بتنی و آجری می توان محیط آن ها را تقسیم بندی کرد و این کار هزینه زیادی لازم ندارد و چیدمان و انعطاف پذیری خاصی نمی خواهد می تواند دو یا چند فضای جداگانه را در یک فضای بزرگ به وجود آورد.

تا علاوه بر افزایش کارکرد فضا زیبایی ظاهری را هم به آن اضافه کرد از جمله کاربرد های پارتیشن های جداسازی ورودی منزل از اتاق نشیمن جداسازی حالت پذیرایی و جدا سازی آشپزخانه اتاق نشیمن و همچنین جداسازی اتاق بزرگ است به وسیله پارتیشن می توان فاصله بین محیط ها را به خوبی با صرف کم ترین هزینه برقرار کرد و یک دکوراسیون شیک و خاص برای منزل تان وجود آورید.

پارتیشن را با توجه به کاربرد و عملکردی که دارند یکی از کارآمدترین ابزار برای محیط های خانه به حساب می آید پارتیشن در ابعاد مختلفی از قبیل بلند متوسط ضخیم باریک سنگین سبک وجود دارد که به فضای شگفت انگیزی فضای مدرن به خانه می بخشد.

مطالعه بیشتر  آشنایی با انواع مبلمان اداری

کاربرد پارتیشن اداری چیست؟

کاربرد پارتیشن

کاربرد پارتیشن

در فضا های کاری برای به وجود آوردن محیطی مطلوب و شناور در کوتاه ترین زمان و همچنین برای تقسیم بندی بخش های مختلف و ایجاد اتاق های مجزا برای هر کارمند از پارتیشن های اداری در طراحی داخلی آن ها استفاده می‌کنند این تفکیک در کنار این که سبب حفظ نظم و زیبایی در محیط می شود باعث می گردد کارکنان در زمان کار آرامش بیشتری که احساس کنند و این منجر به راندمان بیشتر آن ها میشود.

پاررتیشن های اداری به عنوان یک ابزار جدا سازی محیط کاربرد فراوانی دارند از مهم ترین بخش‌ های این امر جدا کردن بخش ورودی با سایر بخش های محیطی است در محیط های مختلف بنا به متراژ محیط بخش ورودی نمای خاصی را از شرکت و سازمان به مراجعه کنندگان می دهد با پارتیشن بندی می توان تغییراتی یه وجود اورد در اولیه را مدیریت کنید و زیبایی آن را دوچندان نمایید استفاده از پارتیشن اداری مودم برای جدا کردن محیط می‌تواند کاربردی و زیبا باشد به عنوان مثال در اتاق جلسات با استفاده از پارتیشن اداری می توان خلاقیت و فضای مدرن را به محیط آن ببخشید.

کاربرد پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن برای تقسیم و جدا سازی دو مکان استفاده می‌شود از قدیم‌الایام از پارتیشن ها برای جدا کردن سرویس های بهداشتی از حمام هم استفاده می کردند این پارتیشن ها تا سقف امتداد دارد به طور که دو مکان کاملا از هم مجزا می‌شود مکان و اتاق های متعددی از جمله سالن پذیرایی بیمارستان انتخاب سالن های ورزشی جداسازی سرویس بهداشتی و حمام از پارتیشن تواند استفاده کند امروز وسیع تر کردن سالن ها و پارتیشن بندی سرویس بهداشتی آشپزخانه فضای کمی را به توالت و حمام اختصاص می دهند.

مطالعه بیشتر  تاثیر رنگ مبلمان بر محیط کار

علاوه بر این پارتیشن ها از نظر جنس هم به سه دسته کلی تقسیم می شود ام دی اف تی وی سی جز بهترین متریالی است که در این پارتیشن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر کدام ویژگی خود را دارد.

استفاده از پارتیشن بندی سرویس بهداشتی می توانید فضای حمام و دستشویی را به دو قسمت کاملاً مجزا تقسیم کنید به طوری که حس مالکیت به وجود می‌آورد اما اگر بخواهید برای جداسازی این دو فضا دیوار بکشید حتماً محیط حمام و دستشویی خیلی کوچک تر به نظر می آورد آید همچنین پارتیشن بندی از بسیاری از هزینه های دیگر تان هم کم می کنند.

معمولاً امروزه با زیاد شدن از زندگی های آپارتمانی استفاده از فضای مفید منزل مخصوصاً برای سرویس بهداشتی و حمام به چه مورد اهمیت قرار گرفته است.

چون در حالت عادی سرویس بهداشتی و حمام داره بخش کوچکی هستند که با استفاده از پارتیشن سرویس بهداشتی می تواند فضا را مقداری بزرگتر نشان داد.

کاربرد پارتیشن ضد آب

پارتیشن ضد آب

پارتیشن ضد آب

پارتیشن قابل شستشو از جمله پارتیشن ‌های هستند که کاربرد های خاصی درفضا های باز دارند پارتیشن برای تقسیم بندی است فضای ضد آب در محیط های مختلف می توان استفاده کرد برای مکان هایی مثل اتاق ‌های متعدد پذیرایی بیمارستان های ورزشی اتاق خواب حمام و دستشویی کاربرد دارد پارتیشن انواع مختلفی دارد که جنس های متفاوتی هم دارند پارتیشن شیشه ای قابلیت شستشو دارد.

پارتیشن چوبی و غیره به کمک پارتیشن ها می توان فضای خانه را به چند قسمت مجزا تقسیم کرد اگر از یک پارتیشن برای قسمتی که دارای رطوبت است مثل حمام و دستشویی می خواهید استفاده کنید بهتر است که یک پارتیشن ضد آب را در این ناحیه قرار بدهید.

برای انتخاب باید به جنس ان ها دقت شود پارتیشن هایی که قابل شستشو هستند باید به محیطی که در آن قرار است این پارتیشن نصب شود حتما توجه کنید پارتیشن هایی که دارای روکش hpl هستند ضد آب می باشند و معمولا از آن را برای جداسازی حمام و دستشویی استفاده میشود.

مطالعه بیشتر  انواع کمدهای بایگانی

پارتیشن های ضد آب از متریال ساخته شده‌اند که با آب ترکیب نمی شود این پارتیشن شامل موارد متعددی هستند پارتیشن های شیشه های حصیری پرده ای هم جز پارتیشن های ضد آب و قابل شستشو به حساب می آید.پارتیشن های قابل شستشو شامل هر نوع پارتیشن بندی می شوند که در مقابل رطوبت مقاوم هستند.

‏ hpl چیست؟

اچ پی ال به معنای ور قهای فشرده لمینت است که تحت فشار بالا ساخته میشود این ورقه ها که به نام فریم کا شناخته میشود از لایه‌های مختلف کاغذ کرافت ساخته شده اند در فرایند تولید این ورقه ها و کاغذ های کرافت به همراه روکش هایی رزین های ترموست کاملا پوشش داده می‌شوند.

رزین های به کار برده شده پایداری و مقاومت شیمیایی زیادی دارند و موجب چسبندگی پیوند پایدار و برگشت ناپذیر لایه های مختلف به کار برده شده در آن می شود به همین دلیل استفاده از ورق های html باعث می شود که اثرات مختلف جوی هیچ تاثیری برای این ورقه ها نمی گذارد و باعث کاهش کیفیت آن ها شود و گذشت زمان این تاثیر از بین می رود hpl همان ورقه های ضد آب هستند که بر روی پارتیشن های بهداشتی قرار می‌گیرند و آن ها را مقاوم می سازند.

پارتیشن چوبی یا جدا کننده های چوبی و دیواره های متحرک می باشند که برای پارتیشن بندی و جدا سازی قسمت های متفاوت و مختلف در خانه ها و همین طور در مکان های اداری و یا در حمام و دستشویی کاربرد دارند.

آنها معمولاً چهارلنگ هستند و برای ایستادن حتماً باید به صورت زاویه دار بر روی زمین قرار بگیرند ولی برخی دیگر و به دیوار نصب می شوند و کارایی آنها کاملاً متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.