مقالات

پارتیشن

انواع پارتیشن

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری

به احتمال زیاد پارتیشن های متفاوتی را در محیط های اداری و مکان ‌های دیگر تاکنون دیده اید در واقع پارتیشن قسمت جدا کننده گفته می‌شود که با استفاده از آن می توان محیط ها را تفکیک کرد همچنین پارتیشن ها را به چند دسته می توان تقسیم بندی کرد از پارتیشن های اداری در مدل های متحرک و ثابت می توان نام برد.

از این پارتیشن ها در منازل و مکان های عمومی آرایشگاه ها نمایشگاه ها و غیره می توان استفاده کرد .جنبه زیبایی و کاربردی دارد باید بدانید که تقسیم بندی آن ها مختلف است و در مدل ها و طرح های بسیار زیادی که دارد هر فردی نسبت به دکوراسیون و سلیقه خود از این پارتیشن ها استفاده می کنند شاید همه انواع پارتیشن ها را تاکنون دیده باشید در واقع این جداکننده ها و انواع و طرح های مختلفی تقسیم می‌شوند.

یکی از مدل های که راحت جابه جا میشود و می توان در هر مکانی که علاقه دارید از آن استفاده کنید پارتیشن های متحرک هستند که به یکدیگر وصل هستند و همانند یک دیوار کاذب و عمل می کند در اصل دیوار های کاذب هم نمونه ای از تقسیم کننده ها و پارتیشن هایی می باشد که جذابیت خاصی به محیط می دهد.

به طور کلی پارتیشن های اداری جزو دسته تقسیم کننده های ثابت می باشند و نمی توان آن ها را به هر جایی منتقل کرد البته مدل هایی هم هستند که آنها را به راحتی میتوان جابجا کرد اما در پارتیشن های اداری معمولاً به کمک یک نصاب این پارتیشن ها دیزاین می شوند و در محیط های کار به دیوار بست و وصل می شود.

مطالعه بیشتر  انواع چوب برای مبلمان

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

این مدل و پرطرفدار در میان تقسیم کننده ها وجود دارد که به ان پارتیشن چوبی می گویند و بدون شک مدلی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است در صنعت چوب از ساخت پارتیشن های اداری هم راه پیدا کرد معمولا به دلیل گرانی ام دی اف و سنگین بودن محصولات از جداکننده های دیگر استفاده می‌کنند.

در واقع اگر بخواهیم به صورت ساده بگویم می توان گفت این پارتیشن ها تا سقف اتصال پیدا می کند و حتی برای تغییر دکوراسیون محل کار هم از آن ها استفاده می شود به یاد داشته باشید که با توجه به تقسیم کننده ها از چوب های ام دی اف ساخته می ‌شوند.

مطابق اندازه و سایز های مشتری می باشد اگر شما هم می‌خواهید یک پارتیشن اداری چوبی برای محیط کار داشته باشید باید محیط محوطه مد نظر خود را درست بررسی کنید.

پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن سرویس بهداشتی

پارتیشن ها به دوگروه تقسیم می شود. در دو پارتیشن های صنعتی که در سرویس های بهداشتی عمومی استخر به کار گرفته می شود.

پارتیشن سرویس بهداشتی امروزه بسیار رونق گرفته است با زیاد شدن پارتیشن و استفاده از فضا های مفید منزل فضای معروف و سرویس بهداشتی و حمام های کوچک و باز شده است که این پارتیشن ها نقش یک دیوار کاذب را داشته باشند.

در اثر آپارتمان های کوچک سرویس های بهداشتی و حمام در یک مکان قرار گرفته اند و می توانید با استفاده از یک پارتیشن چند بعدی به سرویس بهداشتی را از غذایی توالت و حمام جدا کنید.

مطالعه بیشتر  بهترین شرکت طراحی میز و صندلی

پارتیشن ضد آب

پارتیشن ضد آب

پارتیشن ضد آب

پارتیشن های جدا کننده سرویس بهداشتی نمونه از نانو ضد آب هستند زیرا این پارتیشن ها در مکان هایی استفاده می شود که دارای رطوبت است اگر از پارتیشن های با جنس چوب و نئوپان و ام دی اف استفاده شود خیلی زود دچار ترک خوردگی و پوسیدگی و پوسته پوسته شدن می‌شود و در برابر آب خیلی آسیب پذیر هستند.

همچنین قفل و یراق هایی که در آن استفاده می‌شود و باید از بهترین جنس باشد و کاملا ضد آب باشد ورق های hpl که همان برق های ضد آب هستند با قرار گرفتن بر روی پارتیشن های mdf و نئوپان به حالت مهار کننده عالی برای یراق آلات به بازار آمده اند که مورد توجه پیمانکاران و مصرف کنندگان بسیار زیادی قرار گرفته است در کابین های پارتیشن برای سرویس بهداشتی دو نکته باید مورد توجه قرار بگیرد مهارت دقت و سرعت پروژه استفاده از ورق های ضد آب که باعث می شود دوام پارتیشن بالا برود.

بیشترین تنوع در طرح و رنگ پارتیشن سرویس بهداشتی

ما برای فضا های خیس و نمدار از پارتیشن های با کیفیت استفاده می‌کنیم و از ورق های ضدآب hpl باشگاه ها سالن های ورزشی قابل استفاده است فضا های مثل رستوران ها کافه آشپزخانه نیاز به شستشو دارد و هم دمای بالایی دارند مانند نظم اجاق و فر از ورق های مقاوم در برابر حرارت عمل می کند استفاده می‌شود که حرارت آنها را باعث تغییر رنگ نشود و آن را خراب نکند.

‏ hpl چیست؟

اچ پی ال به معنای ور قهای فشرده لمینت است که تحت فشار بالا ساخته میشود این ورقه ها که به نام فریم کا شناخته میشود از لایه‌های مختلف کاغذ کرافت ساخته شده اند در فرایند تولید این ورقه ها و کاغذ های کرافت به همراه روکش هایی رزین های ترموست کاملا پوشش داده می‌شوند.

مطالعه بیشتر  طراحی مبلمان منزل

رزین های به کار برده شده پایداری و مقاومت شیمیایی زیادی دارند و موجب چسبندگی پیوند پایدار و برگشت ناپذیر لایه های مختلف به کار برده شده در آن می شود به همین دلیل استفاده از ورق های html باعث می شود که اثرات مختلف جوی هیچ تاثیری برای این ورقه ها نمی گذارد و باعث کاهش کیفیت آن ها شود و گذشت زمان این تاثیر از بین می رود hpl همان ورقه های ضد آب هستند که بر روی پارتیشن های بهداشتی قرار می‌گیرند و آن ها را مقاوم می سازند.

پارتیشن چوبی یا جدا کننده های چوبی و دیواره های متحرک می باشند که برای پارتیشن بندی و جدا سازی قسمت های متفاوت و مختلف در خانه ها و همین طور در مکان های اداری و یا در حمام و دستشویی کاربرد دارند.

آنها معمولاً چهارلنگ هستند و برای ایستادن حتماً باید به صورت زاویه دار بر روی زمین قرار بگیرند ولی برخی دیگر و به دیوار نصب می شوند و کارایی آنها کاملاً متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.